Vlákno názorů k dotazu Jaký účet zvolit? od laik - Re: Jaký účet zvolit? Názor:To asi pan úředník nemyslel...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2012 16:09

    laik (neregistrovaný)

    Re: Jaký účet zvolit?
    Názor:

    To asi pan úředník nemyslel vážně.
    Asi bych zaúčtovala předpis na DPH klasicky - tím se mi vyrovná účet 343- pokud účtujete v PÚ - a úhradu bych účtovala vzájemným zápočtem dluhu s pohledávkou na DPH , tím si snížím dluh - uhradím jak dluh, tak pohledávku. Účtovala bych buď přes 37 nebo dohadné položky. ( samostatný účet)
    Určitě bych písemně požádala Fú o výši dlužných daní a závazků, které firma na FÚ má. (Fú musí mít přesné údaje) Po ovdržení vyjádření bych účtování dořešila.

  • 24. 7. 2012 9:10

    MichaelaH (neregistrovaný)

    Re: Jaký účet zvolit?
    Dobrý den,
    ale ano to myslel vážně, když jsem se snažila vysvětlit, že máme vůči FÚ pohledávku, a oni nám peníze nevrátí,že na to potřebuji nějaký papír,že si ty peníze strhly na staré dluhy,ale oni nemají povinnost toto oznamovat. Oznamují to pouze v případě, když tam máme přeplatek a oni ho na něco použijí! Úředník se ani nedostane k žádnému systému, ze kterého by to vyjel.
    Udělala bych tedy:
    a) předpis 378/343
    b) dlužnou částku vůči Fú ?/379
    c) vyrovnání předpisu a dluhu 379/378
    No a u toho b) jaký účet na MD?
    Děkuji

  • 24. 7. 2012 13:45

    laik (neregistrovaný)

    Re: Jaký účet zvolit?
    Dala bych tam prozatím účet záloh se samostatnou analytikou - 314- protože nevím co to je , a jestli budu budu mít nárok na uplatnění . Pokud by mi do konce roku nepřišlo vyjádření od Fú, přeúčtovala bych na dohadné položky . Pokud jste firmu s dluhy koupily, není ve smlouvě náhodou nějaký odstavec, který řeší tyto vzniklé závazky bývalých vlastníků?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).