Hlavní navigace

dan z příjmu vybíraná srážkou

 • (neregistrovaný) 88.103.62.---

  5. 12. 2012 10:53

  dobrý den, prosím mohl by me někdo poradit s následujícím problémem,
  japonská firma přijede k nám do ČR udelat servis mixéru (po 5-tiletém provozu). před 5-ti lety bývalá účetní vyplnila Oznámení plátce daně o dani z příjmu vybírané srážkou (podle par.22 zákona 586/1992Sb) a finanční úřad nám dal potvrzení (i v angličtině) o sražené dani, kterou naše firma zaplatila, a toto potvrzení jsme tenkrát té japonské firmě poslali. Ale byl v tom trochu zmatek a proto nyní po 5-letech nevím jestli je vše dobře. Oznámení totiž účetní vyplnila pozdě, dostali jsme od FÚ pokutu. a protože ta japonská firma na faktuře neměla sraženo těch 10% a sraženou dan jsme zaplatili my, tak tenkrát jsme japoncům vystavili fakturu a oni nám tu daň poslali. prostě takový zmatek.

  šéf chce aby vše klapalo a jestli ti japonci nemají vystavit fakturu za servis rovnou bez 10% sražené daně, tu dan zaplatíme my fin.úřadu, ten nám dá potvrzení o platbe v angličtině které pošleme japoncum,
  ale šéf se mě ptá kdo jim doplatí tech 10% z celkové ceny za servis mixéru, já myslím že japonský finanční uřad na základě toho potvrzení.
  prosím je to tak dobře? díky moc moc, Milena

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).