Hlavní navigace

§ 114, § 93 Zák.pr.-písemně nebo ústně??

  • (neregistrovaný) 90.179.25.---

    15. 12. 2012 22:54

    Dobrý den, prosím Vás musí být dohoda mezi zam-telem a zam-cem o poskytnutí náhr. volna písemně nebo stačí pouze ústně?
    Popř. poskytli byste mi nějaký vzor na písemnou formu dohody?
    par. 144, odst. 1):
    1) Za dobu práce přesčas přísluší zaměstnanci mzda, na kterou mu vzniklo za tuto dobu právo (dále jen „dosažená mzda”) a příplatek nejméně ve výši 25 % průměrného výdělku, pokud se zaměstnavatel se zaměstnancem nedohodli na poskytnutí náhradního volna v rozsahu práce konané přesčas místo příplatku.
    A ještě ten stejný dotaz k § 93, odst. 2):
    2) Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, a to i na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami
    Forma "nařídit" dle Zák.pr. musí být taktéž písemná nebo stačí ústně?
    odst.(3) Zaměstnavatel může požadovat práci přesčas nad rozsah uvedený v odstavci 2 pouze na základě dohody se zaměstnancem. - musí být písemné nebo stačí ústně?
    Děkuji všem trpělivým a přeji pěkné vánoce

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).