Hlavní navigace

registrace k dph ani či ne?

  • (neregistrovaný) 86.49.59.---

    29. 12. 2012 19:18

    České s.r.o. nakoupilo od jiných plátců dvě pohledávky, nyní tyto dvě pohledávky bude dále postupovat. Jedná se tedy o osvobozené plnění bez nároku na odpočet dle §54 dohromady v částce asi 3 miliony. Jelikož se nepředpokládá, že tato společnost bude mít nějaké další příjmy, je možné použít §95/10 a neregistrovat ji k DPH?
    A jak by to bylo, kdyby např. po prodeji těchto pohledávek ještě vyfakturovala nějakou zdanitelnou službu. Nechápu totiž v §95/10 ustanovení, že když začne poskytovat zdanitelná plnění, tak se bere CELKOVÝ obrat - tzn. započtu do obratu i prodané osvobozené pohledávky, jelikož byly dvě a není to tudíž ojedinělá činnost, která se do obratu jinak nezapočítává??

    Díky všem za objasnění, nejsem si jistá, jestli to dobře chápu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).