Hlavní navigace

Vrácení peněz a příslušenství po30-lhůtě

• (neregistrovaný) 178.72.245.---

30. 12. 2012 11:35

Dobrý den,zakoupila jsem sedací vak včetně polystyrenových kuliček v lednu 2012, v listopadu 2012 jsem ho poslala na reklamaci, bez kuliček a již uplynula zákonná 30-denní lhůta pro reklamaci. Uboží koupeno v českém e-shop v ČR, prodejce nechce vrátit peníze vymlouvá na zahrničního dodavatele, kde je právo na reklamaci delší... já o zahraničním dodavateli nic nevím, není ani na faktuře....Dle zákona bych měla vrátit příslušenství=kuličky= EPS výplň, která se však používáním ztrácí a je nutné dokoupit nové kuličky, což jsem musela v létě udělat. Ale prodejce vaku, pokud by se rozhodl peníze vrátit, požaduje i původní kuličky a to 400 l zabalené v pytli a v kartonu.Má na toto nárok a jak je to s úbytkem kuliček, při půlročním užívání, když všichni ostatní prodejci píši, je potřeba kuličky dopňovat, sedají....což se potvrdilo i u nás. Musím tedy koupit nové kuličky 400 l (nevím jak doma odhadnuta 400 l) a poslat jako příslušentví zpět, když se opotřebovalo(sesedalo), když reklamace 30 dnů není splněna, je to již 45 dnů, mám jen odpověď, reklamace se vyřizuje. děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).