Hlavní navigace

vyjádření GFŘ-star.důch.-(ne)slevy

 • 10 87.249.142.---

  11. 1. 2013 8:32

  Nevím, jestli zde již nebylo uvedeno, proto doporučuji všem, kterých se toto týká, přečíst:

  08. ledna 2013 :: Informace k přiznání slevy na dani pracujícím starobním důchodcům (Tisková zpráva GFŘ)

  Vzhledem k množícím se dotazům k aplikaci ustanovení § 35ba odst.1 písm.a) zákona o daních z příjmů, účinného od 1.1.2013 u pracujících starobních důchodců, uvádí Generální finanční ředitelství následující:

  V případě, kdy na základě žádosti poživatele starobního důchodu dojde k zastavení výplaty tohoto důchodu k 1. lednu a ze všech objektivních okolností vyplývá, že jediným účelem takového kroku je získání slevy na poplatníka dle zmíněného ustanovení zákona o daních z příjmů, bude tento postup posuzován orgány Finanční správy ČR ve vztahu k možnému zneužití práva a to se všemi důsledky vyplývajícími z daňového řádu.
  Zdroj: Generální finanční ředitelství (GFŘ) , publikováno 8.1.2013

  toto zjistíte na: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/
  (celní a daň. zlpráva)

  Jen lituji mzdové účetní, protože ty (ti) to odnesou. Star. důchodce si přerušil důchod na jeden den (tím do státního rozpočtu nateklo za tento den několik miliónů), zam-teli předali všechny potřebné doklady a teď MÚ musí řešit. Když slevu nedá, tak bude čelit nátlaku důchodce, že on slevu uplatnit chce. Co když to ten pracující star. důchodce dá k soudu, že mu MÚ nepřiznala slevu, na kterou, dle jeho názoru, měl nárok? Je ještě necelý měsíc čas než to bude opravdu aktuální k řešení. Přeci jenom žádný soud ještě nerozhodl...

 • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).