Hlavní navigace

Výpočet dávek mateřské dovolené

• (neregistrovaný) 88.103.81.---

31. 1. 2013 18:05

Dobrý den,
    jsem OSVČ a celý minulý rok jsem si platila příspěvek na nemocenské pojištění ve výši cca 250 Kč měsíčně. Současně splňuji podmínku nemocenského pojištění alespoň 180 dní v posledním roce a zároveň 270 dní v posledních dvou letech. V měsíci dubnu 2013 nastoupím na mateřskou dovolenou s termínem porodu v červnu 2013.
    Vyjímečně jsem měla v minulém roce poměrně vysoké příjmy (daňová evidence) zhruba ve výši 500 tis. Kč. Nyní jsem však zjistila, že tyto vysoké příjmy mi zřejmě pro výpočet dávek na mateřskou dovolenou nejsou nic platné, protože se zřejmě vychází z plateb příspěvků na nemocenské pojištění.
    Může mi prosím někdo poradit, jak docílit toho, abych měla co nejvyšší dávky mateřské? Zda si nechat co nejdříve udělat daňové příznání s přehledem pro sociálku a tím pádem odvést první 2-3 měsíce vysoké odvody na nemocenskou, aby byl podklad pro výpočet příznivější?
    Možnou variantou by bylo, že bych se mohla nechat cca od února do dubna 2013 zaměstnat (tu možnost bych měla), kde bych měla řekněme vyšší plat a tím pádem vyšší podklad pro výpočet dávek.
    Děkuji předem za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).