Hlavní navigace

DPPO a zdaňovací období

  • (neregistrovaný) 78.80.117.---

    21. 2. 2013 9:04

    Dobrý den,
    a)
    jaké zdaňovací období mám uvést na DPPO u společnosti s.r.o., která byla zapsána v OR ke dni 22.8.2012 a zdaňovacím obdobím je kalendářní rok? Má to být období od 1.1. - 31.12. nebo od 22.8. - 31.12.?
    b)
    v tabulce K ř. 1 DPPO se má uvádět roční úhrn čistého obratu, podle § 20 odst. 1 písm. a) bodu 2 zákona o účetnictví, to znamená, že když společnost od 22.8.-31.12. dosáhla obratu ve výši 1.332.368 tak výpočet ročního úhrnu ČO bude vypadat takto?
    (1332368/5)x12=3197923 - tuto částku vepíši do tabulky K
    c)
    v tabulce K ř. 2 DPPO se uvádí průměrný přepočtený počet zaměstnanců, pokud mám pouze jednatele na smlouvu o výkonu funkce a jednu DPP, tak do tohoto řádku vepíši 0?

    Děkuji moc za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).