Hlavní navigace

Zdanění vecného břemene

  • (neregistrovaný) 85.70.80.---

    15. 3. 2013 16:38

    Dobrý den.
    V roce 2012 jsem dostal jednorázovou částku od E.ON
    za úplatné zřízení věcného břemene, protože přes můj pozemek
    je zřízeno el. vedení a stožár VVN.
    Jsem od daně z této částky osvobozena podle § 4, odst. 1 zc ?
    Ve smlouvě s E.OM je psáno, že smlouva se uzavírá podle
    §§ 151n-151p zákona č. 40/1964 Sb, Občanský zákoník
    a § 25 zákona č. 458/2000 Sb. o podmínkách podnikání
    a o výkonu státní správy v energetických odvětvích-energetický zákon.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).