Hlavní navigace

Spolupracující osoba - kdy nahlásit inst

  • (neregistrovaný) 77.48.143.---

    18. 3. 2013 0:37

    Dobrý den,

    mám prosbu ohledně spolupracující osoby.

    Manželský pár - on částečný důchodce, který 12.2.2012 přerušil živnost. Ona pronajímá dvě místnosti v rodinném domě, kde bydlí (příjmy v § 9 uplatňuje výdaje procentem) dále pronájímá chatu - má na to živnosťák (ubytovací služby) - tj. § 7 a uplatňuje skutečné výdaje.

    Manželce vyšly vysoké příjmy hlavně v tom § 9.

    Prosím je možné rozdělit příjmy na spolupracující osobu za rok 2012, když není jako spolupracující osoba nahlášená? Spolupracují osoba by se měla hlásit na SP, ZP dnem, kdy začně spolupracovat, je velký problém to nahlásit nyní?

    Dále příjmy lze rozdělovat jen z §7, ale jestliže v tom § 9 jsou příjmy z pronájmu rodinného domu, kde oba manželé bydlí, lze zdanit část přjmů u každého z nich?

    Dříve i pronájem rodinného domu zahrnovala manželka do § 7 a rozdělovala na manžela. RD nemá ale zahrnutý v obchodním majetku, tj. danit se má dle §9?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).