Hlavní navigace

Uskutečnění plnění při dodání do JČS

• (neregistrovaný) 90.183.133.---

27. 3. 2013 14:43

Máme se zákazníkem – švýcarskou firmou, která je registrována k DPH v Německu – rámcovou smlouvu o dodávkách palet do Německa . Dodávky se budou uskutečňovat opakovaně každý týden určité množství – první dodávka je ve 13. týdnu, poslední je v 18. týdnu. Na tuto celou dodávku chtějí vystavit jednu fakturu dne 15.7. t.r. se splatností 10 dnů.
    Domnívala jsem se, že se jedná o opakované plnění dle § 21 odst. 9 - : U opakovaných plnění se považuje zdanitelné plnění za uskutečněné nejpozději posledním dnem zdaňovacího období. Opakovaným plněním se rozumí uskutečnění zdanitelných plnění ve sjednaných lhůtách během zdaňovacího období ( máme rozpis na týdny a množství, které bude v každém jednotlivém týdnu dodáno), přičemž se v rámci smlouvy jedná o plnění zbožím stejného druhu (jsou to stále stejné palety), které je navzájem zastupitelné nebo službou stejné povahy.
    Ale pak jsem si přečetla § 22 odst. 3 : při dodání zboží do JČS, na které se vztahuje osvobození od daně s nárokem na odpočet daně, vzniká povinnost přiznat uskutečnění tohoto dodání k patnáctému dni v měsíci, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží odesláno nebo přepraveno do JČS. Pokud však byl doklad vystaven…atd.
    Znamená to, že bychom museli dodávky uvádět v každém měsíci
    v daňovém přiznání a souhrnném hlášení bez ohledu na vystavení faktury?
    Máte někdo zkušenost jak se s tím vypořádat v praxi?
    Děkuji a jsem s pozdravem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).