Hlavní navigace

Predcasny konec leasingu (nesplaceni)

• (neregistrovaný) 92.240.177.---

3. 4. 2013 23:18

V r. 2010 jsem zapocal s leasingem CNC (byla to operace sale and lease back). Pro nesplaceni leasing. splatek byla v r. 2012 dohoda s jinou leasingovkou, ktera vykoupila zbytek leasingu od puvodni. Timpadem mam novou prodejni fa na novou leasingovku a novy splatkovy kalendar.
    Puvodni leasing. smlouva byla rozepsana do 60 mesicu, ackoliv se splatky nemely odehravat celou dobu, z FÚ mi rekli, ze do nakladu muzu davat vzdy jen pomernou cast vychazejici na rok, tedy rozlozit do 60 mesicu.
    Tim, ze puvodni smlouva byla ukoncena - tak si nejsem jisty dopady do dane z prijmu a do DPH.
    Muzu do danovych nakladu dat leasingove splatky (puvodni smlouva) z roku 2012?
    Muzu do dan. nakladu dat vse co bylo z me strany zaplaceno?

Obavam se, ze by me FU mohl popotahovat pro pripadne nesplneni podminky 3 let. Je tedy spravny postup vyhodit to uplne z vydaju (i za predchozi roky) - podat dodatecne DAP. Byla tam ale i prodejni faktura - timpadem bych mel vyhodit i tuto prodejni fa (z ktere jsem i odvedl DPH).

Vubec si nejsem jisty spravnym postupem v tomto specifickem pripade ... Predem diky zkusenym danarum a uctarum za cenne rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).