Hlavní navigace

Refakturace dopravy ke zboží - 0% DPH?

  • (neregistrovaný) 77.48.143.---

    23. 4. 2013 22:38

    Dobrý den,

    nakupujeme zboží od firmy, výhradního dovozce americké firmy v ČR.

    Nastávající dvě situace:

    1) v době fakturace a dodání zboží nám zná náš dodavatel výši dopravného z USA do ČR, pak nám fakturuje položkově zboží + samotná položkou dopravu (zboží s DPH, ale dopravu bez DPH - refakturuje ji přesně ve výši v jaké fakturována dopravcem jemu).

    Zde se domnívám, že v souladu s §36/3e (e) vedlejší výdaje, které jsou účtovány osobě, pro kterou je uskutečňováno zdanitelné plnění, při jeho uskutečnění,) by měla být doprava fakturována s DPH, protože je v době dodání součástí ZD.

    2) dodá nám zboží, vyfakturuje s DPH. Následně obdrží doklad od svého dopravce a pak nám zvláštní fakturou refakturuje tuto dopravu k již dodanému zboží - s 0% sazbou DPH.

    Zde se domnívám, že OK. Dopravu dopravce fakturujete bez DPH, nám přefakturují také bez DPH. Navíc když už, tak původní plnění (dodání zboží) již bylo dodáno předtím, takže je to po uskutečnění plnění (vztaženo k tomu §36/3e.

    Prosím je to takto správně? K bodu 1) lze nějak u dodavatele obhájit uplatnění 0% DPH? Praktikují to takto už více let :-(

    Moc díky za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).