Hlavní navigace

Fotovoltaika na RD a dph 2013

• (neregistrovaný) 213.192.6.---

24. 4. 2013 11:12

Nemáte někdo lepší info? Nevím zda tomu dobře rozumím: ZB je nyní bez DPH na základě fin. vypořádání OTE - fakturu už nevystavuju. Ale Čez od nás vykupuje přebytky el. což jsou směšné částky a z toho by se mělo odvést dph. jsme čtvrtletní plátci. Ale Čez by měl prý faktury vystavovat sám, ale nám nic nevystavili, neměli jsme do teď aktivní ty jejich online stránky s výpočty. Takže mám ji vystavit teď sama? A také by se mělo odvést dph ze soukromé spotřeby, ze elektriku, kterou jsme spotřebovali sami v RD. Jen nevím jak toto spočítat, jaký bude základ daně? Někde psali, že cena prodejní, doteď jsem používala cenu za kterou nám ČEZ elektriku prodává, ale nyní jsem někde četla, že stačí cena za kterou výrobce elektřinu prodává, ale to jsou zas různé ceny, dle jejich denních a hodinových kurzů. Dál jsem slyšela, že to budou malé částky, takže by stačilo přebytky vyfakturovat 1x ročně a i za tu soukromou spotřebu to udělat 1 x za rok, ale na FÚ kam jsem dnes volala, říkala, že to chce čtvrtletně.
    Nevíte k tomu něco?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).