Hlavní navigace

Daň z převodu nemovitosti + likvidace

  • (neregistrovaný) 77.237.151.---

    10. 6. 2013 14:28

    Obdržíme likvidační zůstatek ve formě nemovitosti. Podléhá toto nabytí nemovitosti dani z převodu nemovitostí?

    Chtělo by se mi říci, že ne, protože se nejedná o úplatný převod nemovitosti, což je podmínkou, aby převod byl předmětem daně, ale pak mi nedává smysl definice poplatníka v § 8, který říká, že poplatníkem DzPN je nabyvatel při rozdělení likvidačního zůstatku.

    Máte s tím někdo zkušenost?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).