Hlavní navigace

Koupě zboží - odstoupení od smlouvy

• (neregistrovaný) 195.191.202.---

11. 6. 2013 21:46

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Přes kamaráda jsem objednal dle původní "cenové nabídky" (ceny napsané na listu A4 ze sešitu) u jeho původního zaměstnavatele vypínače a zásuvky. Cena zněla na částku cca 20 000 Kč. Zda se jedná o cenu s nebo bez DPH patrné z tohoto listu nebylo. Když jsem se ptal, nevěděl. Po 3 měsících zboží objednal a bylo mi sděleno, že cena zůstane pravděpodobně stejná.Po dovozu zboží na firmu ho převzal a přivezl k němu domů s tím, že se mám stavit. Zboží jsem nevyzvedl. O týden později (zboží bylo stále u něho) mi volal, že již ví cenu a že mám platit cca 29 000 Kč. Z prodejce až nyní po telefonickém rozhovoru vylezlo, že původní cena byla stanovena bez DPH, nyní je oproti původní nabídce navíc vyšší cena než před třemi měsíci a bylo odebráno určité množství zboží navíc. S poslední připomínkou souhlasím, ale cena nadbytečného zboží je cca 3000 Kč. Dodací list s iniciály firmy, žádost o písemnou objednávku nebo jakýkoli oficiální dokument jsem neobdržel. Předpokládám, že i když mi dodavatel tvrdí, že mu objednané zboží musím zaplatit a že cena je prostě vyšší, tak na toto nemusím v žádném případě přistoupit a zboží mohu navíc vrátit i do uplynutí 14ti dnů bez udání důvodu. Je to tak? Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).