Hlavní navigace

dph - změna režimu v Pohodě

• (neregistrovaný) 85.71.37.---

28. 6. 2013 7:15

Dobrý den,

naše firma se stala ke dni 25. 6. 2013 plátcem DPH. Měli jsme to ovšem docela komplikované. Vznikly jsme 31. 1. 2013 a jelikož jsme odkoupili firmu, veškeré povinnosti a vyřizování na úřadech nám zprostředkovala třetí strana. Tedy měli nás i registrovat k dph. Účtovala jsem naši firmu tedy po celou dobu jako plátce DPH. Po podání březnového a dubnového daňového přiznání. tedy v květnu, se nám ozval finančák, že nejsme registrováni k DPH. Nyní tedy musím předělat účetnictví od začátku vzniku firmy.
    Jsme stavební firma, materiál jsem si naváděla bez dph (jelikož jsem předpokládala, že jsme plátci). Nyní to musím tedy opravit a navést materiál na sklad i s dph?
    Program Pohoda nabízí v globálním nastavení volbu Změna režimu v průběhu kal. roku...odškrtnu si tedy leden - květen, kdy jsme nebyli plátci a v červnu to mám provést jak, když nás uznali jako plátce k 25. 6.? mám to dát až od července?
    A mohu si některé doklady přesunout do měsíce, kdy jsme byli plátci, abychom mohli uplatnit DPH?
    Na finančním úřadu nám řekli, že si nemůžeme za předchozí měsíce uplatnit DPH, ale jelikož jsme vystavili zálohové faktury, tak z toho prý musíme odvést dph.
    Doufám jen, že tato situace není tak složitá jak se zdá, abych vše zvládla. Nedávno jsem ukončila školu a praxi mám pouze půl roku :-/

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).