Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
Firmy musí řešit zmatek v hlášení zaměstnanců. Chyba v systému poslala špatná data
5. 7. 2013 15:14
Dobrý den, řeším problém se závazky. S dodavatelem jsme sepsali smlouvu, ve které se říká, že jsme nesouhlasili s výší naších závazků vůči dodavateli (špatné dodávky, vadné zboží...) a dohodli jsme se společně na nějaké sumě, kterou zaplatíme a zbytek platit nebudeme, že to tím bude vyřízeno. Vůbec netuším, co z toho plyne pro nás. Vedeme DE, dostali jsme za tyto faktury DPH, a když zaplatím postupně faktury, tak mi jich část zbyde jako nezaplacená. Jak si to uhradím, je to daňový výdej?
Příklad:
Dlužili jsme dodavateli za odebrané zboží 450.000,- Kč, po určité době (3 roky) jsme sepsali dohodu, že souhlasíme s výší závazku 400.00,- Kč, který zaplatíme a tím vše srovnané a už si nic nedlužíme. Ale co s tím zbytkem 50.000,- Kč?
Děkuji za odpovědi.