Hlavní navigace

Záloha stavebné práce pre neplátcu DPH

  • (neregistrovaný) 178.40.119.---

    9. 7. 2013 9:05

    Dobrý deň, poprosila by som o radu:
    Stavebná spoločnosť plátca DPH príjme zálohu na stavebné práce. Pri prijatí platby odberateľ nebol plátcom DPH, avšak pri ukončení diela a vyúčtovaní zálohy sa už stal platiteľom DPH.
    Pri prijatí platby musím vystaviť daňový doklad k zálohe a odviesť DPH? ako bude vyzerať vyúčtovacia faktúra? Môžem uplatniť prenesenie daňovej povinnosti podľa §92e na faktúre pri konečnom vyúčtovaní?
    Ďakujem za odpoveď :)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).