Hlavní navigace

Převzetí OSVČ, paušál za rok 2012 a DPH

  • (neregistrovaný)

    17. 7. 2013 12:20

    Dobrý den,

    mám těsně před dovolenou, takže mi to už nemyslí a potřebovala bych, jestli by mi někdo hodný neporadil, jak mám zaevidovat:
    převzala jsem OSVČ, plátce DPH, měl za rok 2011 a 2012 výdaje v % (za rok 2011 podával dodatečné DPFO). Nyní jsem od něj obdržela nějaké doklady a tápu, jak zaevidovat..... V současné době vedu DE, protože až v příštím roce se OSVČ rozhodne, co je pro něj výhodnější, jestli výdaje v %, nebo skutečné výdaje....
    1) Faktura z roku 2012, DPH uplatněno ve IV.Q.2012, uhrazeno v roce 2013 - jak mám pořídit? S datem 31.12.12, aby mi do letoška nikam nevstoupilo DPH (bylo již nárokováno)? Platba v lednu, takže základ mi vstoupí do výdajů?
    2) k 31.12.12 má OSVČ závazky jako zam-tel (bylo uhrazeno v lednu 2013)... také tyto závazky pořídím s datem 31.12.?
    3) Pohledávky k 31.12. - DPH odvedeno, s jakým datem pořídit, aby mi DPH nikam nevstoupilo...? Na soupisu pohledávek jsou uvedeny faktury z roku 2012 (příjmem budou v momentě úhrady), ale jsou tam i starší faktury, ale ty by měli být dodaněny za rok 2011, takže úhrada těchto faktur bude nedaňovým příjmem a to v celé výši nebo musím zvlášť zaevidovat základ pohledávky a DPH??
    Děkuji moc za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).