Hlavní navigace

Prodej auta DPH

  • (neregistrovaný) 83.208.170.---

    9. 9. 2013 23:21

    Dobrý den,
    prosím o radu.
    Fyzická osoba uplatňující výdaje %- plátce DPH si v roce 2011 pořídil auto za 250 tis. + DPH. DO majetku ale auto zahrnul jen z 60% a také nárokoval jen 60% DPH s tím, že po celou dobu byl poměr využité soukromé x podnikatelské účely 40% na 60%.
    Nyní chce auto prodat a já jsem se totálně zamotala
    do toho, jak vypořádat DPH.
    Prodejní cena 100.000 Kč + 21.000 Kč DPH. Neměl by ale odvádět celé DPH, když při nákupu a po celou dobu, co auto vlastnil, nárokoval 60% odpočtu. Jak se tedy vypořádá ten rozdíl?
    A v případě, že převedeme před prodejem auto do osobního užívání, odvedu DPH z ceny obvyklé, ale opět, jak vypořádám to, že nárok na odpočet uplatňoval jen částečně?
    Čumím dva dny do zákona o DPH, hlavně na § 78 a na různé články na internetu a stejně si nejsem jistá, jak to krácení odvodu YDPH počítat.
    Děkuji Vám za reakce,
    Mirka.P

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).