Hlavní navigace

Připojištění prac.neschopnost

 • (neregistrovaný) 92.62.224.---

  25. 2. 2012 10:18

  RR  Dobrý den,
  chtěl bych požádat o radu.K životní pojistce u Kooperativy jsem se připojistil pro případ nemoci,jelikož jsem OSVČ a stát vám nic nedá.Bylo mi řečeno,že při prac.neschopnosti,překročí-li 14 dnů,budu další dny odškodněn.
  Namohl jsem si záda a měl jsem mít klid nejlépe na lůžku(nebylo to poprvé),jelikož dělám manuálně a chtěl jsem být zdráv podstoupil jsem tentokrát léčení,protože to trvalo déle než 14 dní zažádal jsem o plnění.
  Přišlo mi zpět zamítnutí z těchto důvodů:
  "Z předložené Lékařské zprávy vyplývá,že škodná událost nastala pro diagnozu:M54.59-bolesti zad.
  Podle příslušných pojistných podmínek pojistitel neplní za pracovní neschopnost v důsledku přímích a nepřímích důsledků vertebrogenního algického syndromu.
  Vertebrogenní algický syndrom je souhrnný název pro bolest lokalizovanou v různých oblastech páteře s omezeným pohyblivosti páteřního úseku(s neurologickou symptomatikou nebo bez ní).Dle Mezinárodní statistické klasifikace nemocí jsou tato bolestivá onemocnění zad evidována pod označením diagnoz M40-M54.Proto se na diagnozu M54-59,pro kterou byla pracovní neschopnost vystavena,nevztahuje výluka z pojistného plnění."
  Samozřejmě,že jsem si přílohy k připojištění nečetl(kdo tu spoustu nepochopitelného textu čte),takže nevím jestli tuto diagnozu opravdu obsahují .
  Je možné se do tohoto nějak odvolat.
  DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ
  S pozdravem Vopelka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).