Hlavní navigace

Pronájem vozu zaměstnavateli

  • 62.84.149.---

    11. 4. 2018 17:54

    Dobrý den, zaměstnanec se s firmou dohodl , že bude pronajímat svoje soukromé auto. Ve smlouvě se píše, že provozní kapaliny a poplatkové a daňové povinnosti hradí firma. Náklady na opravy jdou za zaměstnancem. Mám několik dotazů.
    Může silniční daň odvádět firma když nebude zapsaná v TP a bude to pouze uvedeno ve smlouvě?
    Musí si v tomto případě zaměstnanec zřizovat ŽL, nebo to může úvést jako příjem z pronájmu dle §9? A může jako nepodnikatel vystavit fakturu, protože to je podmínka hrazení ve smlouvě.
    Jako zaměstnanec bude právě to svoje auto využívat, ale žádné cestovní náhrady by neměl dostávat. Děkuji za info

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).