Hlavní navigace

Příjem z pronájmu

  • 195.113.241.---

    25. 3. 2013 18:05

    Dobrý den,
    měl bych dotaz k příjmu z pronájmu nemovitosti, kterou vlastní 2 osoby s podílem 50/50. Lze příjem zdanit jen u jednoho z vlastníků? Dle §11 je napsáno:

    Plynou-li příjmy z užívání věci ve spoluvlastnictví na základě písemné smlouvy uzavřené všemi spoluvlastníky jen určitým spoluvlastníkům nebo jinak, než odpovídá jejich spoluvlastnickým podílům, rozdělují se tyto příjmy a výdaje na dosažení, zajištění a udržení těchto příjmů podle této smlouvy; přitom výdaje musí být pro účely tohoto ustanovení rozdělovány ve stejném poměru jako příjmy.

    Z toho chápu, že když se napíše smlouva mezi spoluvlastníky, že půjde příjem v poměru 80:20, tak to tak může být. Nebo kde je napsáno, že by to tak nešlo?

    Díky za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).