Hlavní navigace

Nazor na právní spor ohledně koupi pozemku

 • (neregistrovaný) 2001:1ae9:27b:----:----:----:----:----

  14. 10. 2020 12:39

  Dobrý den,

  měl bych dotaz, s manželkou jsme před cca 4 lety podepsali s vlastníkem pozemku kupní smlouvu o koupi pozemku, kdy ve smlouvě jsme měli zanesení, že peníze za nemovitost neprevedem do doby než nám budou předány kolaudační souhlasy k vybudování kanalizační přípojky a vybudování příjezdové cesty.
  Syn majitele pozemku, jedna za jeho vlastníka, kdy po celou dobu nebyl schopen tyto kolaudační souhlasy dodat. Na základě čehož jsme s manželkou ne převedli peníze.
  Před několika měsíci nám bylo sděleno, že prodávající odstupuje od smlouvy s tím, že jsme kupní smlouvu nedodrželi, kdy na základě dodatku ve smlouvě si myslím, že je odstoupení z jeho strany neplatné, jelikož nedodržel smlouvu on s tím, že nám ne doložil ty kolaudační souhlasy. Včera jsme zjistili, že na katastru nemovitostí je již vložen přepis na nového vlastníka. Kdy jsme zjistili, že majitel pozemku prodal pozemek další osobě. Ikdyz máme platnou kupní smlouvu. Sice nám smlouvu vypověděl, ale jak jsem již uvedl, tak si myslím, že výpověď z jeho strany je neplatná na základě toho, že neudržel smlouvu a to v tom, že nám ne doložil kolaudační souhlas, bez kterých jsme mu nechtěli na pozemek uvolnit peníze.
  Jen by mě zajimal Vas názor ohledně možné soudního sporu, zda máme šanci vyhrát a získat pozemek za cenu, dle naší kupní smlouvy.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).