Hlavní navigace

Zálohová faktura

• (neregistrovaný) 81.200.60.---

8. 6. 2013 21:12

Dobrý den. Mohla bych vás požádat o radu. Vystavili jsme v únoru proforma fakturu, po jejím zaplacení doklad o přijaté platbě. Nyní v květnu jsme fakturovali plnění a zároveň jsme se vyrovnali se zálohou
               Záhlaví našich faktur           fakturujeme vám          j.                   cena           množství          daň          celkem /bez DPH/
                     náš případ                                                                          50.000,-        1               21%               50.000,-                                                 odpočet daně /viz doklad ze dne/         -50.000,-        1               21%              -50.000,-     
                                                                za celkovou cenu :              0
    Jelikož DPH je nulové, nevyčíslilo se mi zvlášť v každém řádku plus a minus, jestli mi rozumíte. Odběratel mi volal, že to musím opravit, že takto je doklad bez vyčíslené daně z přidané hodnoty neplatny /neuznatelný, FÚ by ho neuznal. Opravila jsem /ručně jsem v počítači dopsala/, ale mohu se zeptat, opravdu jsem ten doklad měla vystavený chybně a najdu k tomu nějaký výklad nebo podle jakého § to je. Moc děkuji za odpovědi. Normálně nám to DPH vyčísluje, jen v tomto případě ne.                                                                                                                                                                   ´                                                                                                                               

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).