Hlavní navigace

Odstoupení od smlouvy sjednané po telefonu

• (neregistrovaný) 109.81.252.---

27. 9. 2013 7:57

Dobrý den stalo se mi toto. Jsem malý živnostník, po telefonu mi byla sjednána služba zasílání poptávek na mé výrobky na dobu jednoho roku. Přesto, že jsem se bránila a chtěla mít čas na rozmyšlenou, tak mne paní skvěle volenými slovy přesvědčila, že rozhodně o peníze nepřijdu. Hovor byl monitorován až na konci, při rekapitulaci mých údajů. V předchozí části mne neinformovala o obchodních podmínkách (které jsou zcela pro mne nepřijatelné). V domění, že mám  právo odstoupit od smlouvy, která není sjednána v prostorách určených k běžnému prodeji a tím tedy na dálku prostřednictvím telefonu a následně zasláním oznámení o aktivaci na internet , a že tedy mohu od smlouvy odstoupit bez udání důvodů do 14 dnů, tak jsem se nechala "ukecat". Jenže oni v obchodních podmínkách, které Vám dají k nahlédnutí až po aktivaci služby mají uvedeno jen to, že můžete zažádat o storno jen v období 2 dnů od aktivace a už i to za 50% poplatek částky. Jiné odstoupení od smlouvy tam není uvedeno. Já dala v  rozmezí jednoho týdne písemnou výpověď a několikrát jsem urgovala s argumentem, že  je to smlouva na dálku a přes internet a jako spotřebitel jejich produktu mám právo na ty dva týdny. Oni toto nechtějí akceptovat. Volala jsem i na ČOI a ti mi tedy můj názor potvrdili, ale nevím jak donutit druhou stranu mi ho uznat. Také otázkou je, kdy a zda mám vůbec zaplatit fakturu za službu, kterou odmítám. Nechci abych se kvůli tomu dostala do nějakých potížích. Vždycky jsem všechno platila a dluhy nemám. Jenže se bojím, že když za službu zaplatím a i když jim opět napíši, že službu nechci a peníze jsem poslala jen z důvodu aby mne nepopotahovali a nepovažovali mne za dlužníka ale budu je chtít zpět, tak mi je rozhodně neposkytnou. Organizací je Epoptávka- takže pozor na ně - je to i varování před nimi. Pokud m i někdo poradí, budu jedině ráda. D. Tkáčová

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).