Hlavní navigace

Podnikání nezletilých

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

9. 10. 2013 13:03

Dobrý den,Potřeboval bych poradit, byl bych moc rád za pomoc.1.1.2014 má nabýt účinnost nový občanský zákoník (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Novy-obcansky-zakonik-umozni-mimo-jine-tez-podnikat-uz-i-nezletilym-279862) Mám zájem o zplnomocnění za účelem podnikání. Nemám v právní oblasti zkušenosti a nevím, co mám dělat, až nabude účinnost.Některé věci mi nejsou jasné: •„Pokud soud uzná, že samostatná výdělečná činnost odpovídá schopnostem nezletilého, nahradí soudní rozhodnutí podmínku dosažení věku, která je pro samostatné podnikání potřebná.“ - Jak soud určí, jestli je to v mých schopnostech či nikoliv ? Jak by soud probíhal a jak dlouho by tak mohl trvat ? Je tu možnost nějakého bezplatného státního právníka (jako student) ?•Musí být prokázána schopnost sám se živit a postarat se o své věci - Jak se tato schopnost prokazuje, když kvůli nezletilost nemohu dokázat své příjmy ?•Jak je to s vystavováním faktur, podepisování smluv apod... Z textů jsem pochopil, že po přivolení soudu a vydání živnostenského oprávnění mohu tyto věci dělat sám, již bez zákonného zástupce.•Kam mám zajít, až zákoník vstoupí v platnost ? Dá se vybrat více druhů živnosti, aniž by to soud zamítl ? Samozřejmě by se jednalo o živnosti volné (marketing, psaní článků a věci týkající se hlavně podnikání na internetu, které jsou brány nějak "odlehčeně". Krom toho bych měl ovšem zájem rozjet svůj vlastní e-shop, nebyl by v tom problém ?Děkuji za odpověď.

PS: Na krajském úřadě ani na živnostenském úřadě nevědí žádné bližší informace.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).