Hlavní navigace

Měsíční mzda + náhrady+průměr

  • (neregistrovaný) 85.207.41.---

    26. 3. 2008 12:51

    Zaměstnanci jsou odměňováni měsíční mzdou, která se z důvodu svátku nekrátí. Pokud odpracuje celý měsíc, dostane přesně měsíční mzdu.
    V měsíci březnu je 20 pracovních dní + 1 svátek.
    Do odpracovaných dnů dám 20 dní? Podle § 348 odst.2 by to tak mělo být - pro výpočet mzdy a průměrného výdělku.
    Vím, že tato debata tu byla již několikrát, ale opět byl dotaz ve mzdové účetní č. 3 a tam je uvedeno, že lze postupovat tak, že se svátek neplatí průměrem, ale do odpracované doby se svátek nepočítá.
    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).