Hlavní navigace

DE a zálohy na poskytnuté služby

  • (neregistrovaný) 85.160.144.---

    22. 4. 2008 21:25

    Dobrý den,
    měla bych dotaz ještě jednou k zálohám v daňové evidenci,
    jde o to, zda mohu či musím odvádět DPH na výstupu ze zálohové
    faktury.
    1. práce, které provádí stavební firma jsou poskytnutím služby dle
    zákona o DPH?
    2. podle Zákona o DPH je jako osoba, která nevede účetnictví povinna odvést daň na výstupu ke dni uskutečnění zdanitelného
    plnění...
    3. při poskytnutí služby se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné (§21,odst.6, písm.a)), t.j. den poskytnutí služby nebo
    den vystavení daňového dokladu nebo dokladu na přijatou
    platbu a to ten den, který nastane dříve.


    Znamená to tedy, že v případě poskytnutí služby a přijetí
    platby, byť zálohové, je DUZP den zaplacení zálohy a tudíž
    povinnost odvést daň na výstupu. U dodání zboží je to celkem jasné
    ale u těch služeb tedy váhám... Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).