Hlavní navigace

Životní pojištění - jednatel .. lze?

  • (neregistrovaný) 212.111.9.---

    12. 5. 2008 14:57

    Dobrý den,

    máme dva společníky a tři jednatele, společníci/jednatelé nepobírají odměnu jednatele ale na základě dohody o provedení práce dostávají "mzdu" za zahraničně obchodní činnost.

    Jednatel, který není společníkem pobírá odměnu 5 000,- měsíčně.

    Našim zaměstnancům platíme životní pojištění 8000/rok a nyní všem třem jednatelům byly uzavřeny životní pojistky na 24 000/rok.

    Nejsem se jistá, zda odměna jednatele, i když je posuzována dle § 6 splňuje podmínky, aby životní pojištění bylo pro firmu daňově uznatelným nákladem. U společníků beru, že dohoda o provedení práce podmínky splňuje ... (ve vnitřní směrnici máme dáno, že kdo pracuje na roční dohodu o PP, má nárok na životní pojištění)

    prosím máte někdo zkušenost s tímto problémem?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).