Hlavní navigace

Převedení na jinou práci bez souhlasu

  • (neregistrovaný) 82.142.65.---

    4. 9. 2008 12:43

    Dobrý den, můžete mi poradit? pokud se podívám do ZP
    § 41 (3) Není-li možné dosáhnout účelu převedení podle odstavců 1 a 2 převedením zaměstnance v rámci pracovní smlouvy, může ho zaměstnavatel převést v těchto případech i na práci jiného druhu, než byl sjednán v pracovní smlouvě, a to i kdyby s tím zaměstnanec nesouhlasil.

    (6) Při převedení zaměstnance na jinou práci podle odstavců 1 až 3 je zaměstnavatel povinen přihlížet k tomu, aby tato práce byla pro něho vhodná vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a schopnostem a pokud možno i k jeho kvalifikaci.

    vychází mi z toho, že z-el může z-ce převést i bez jeho souhlasu ( nehrozí mimořádné události, živelní události ..) a to i na neodpovídající kvalifikaci - viz p o k u d možno odpovídající ....
    pak ještě § 46 Jestliže zaměstnavatel zaměstnance převádí na jinou práci, než odpovídá pracovní smlouvě, a zaměstnanec s takovým opatřením nesouhlasí, může jej zaměstnavatel převést jen po projednání s odborovou organizací. Projednání není třeba, pokud celková doba převedení nepřesáhne 21 pracovních dnů v kalendářním roce.
    tzn. pokud z-ec nesouhlasí a převedení neodpovídá pracovní smlouvě, pak může převést jen na dobu 21 dnů (nejsou odbory), více ne ? pak ho musí "vrátit" na místo odpovídající prac.smlouvě či řešit jinak ..., děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).