Hlavní navigace

OSVČ , bytový dům

  • (neregistrovaný) 85.71.114.---

    10. 9. 2008 9:34

    Dobrý den. Mám dotaz ohledně vložení domu do podnikání. Jsem OSVČ vedlejší, vedu DE, nesjem plátce DPH. Vlastnil jsem podíl v domě s více bytovými jednotkami a pronajímal dle §9. Teď jsem koupil zbytek domu a jsem na katastru zapsaný, jako jediný vlastník. V domě nemám trvalé bydliště a mám na něj hypotéku (ne na rodinné bydlení, ale na bytový dům - úrok cca 5%). Pokud bych ho chtěl vložit do OM, co by to obnášelo? Musel bych udělat odhad a v této ceně ho vložit do podnikání a odepisovat? A jak danit? Dle §7 nebo §9? Některé byty mají starší lidé, ale 2 byty budu pronajímat včetně služeb (úklid, praní ložního prádla atd.), muselo by se to rozlišovat, nebo vše dle §7? A pokud bych měl dům v majetku, tak veškeré náklady spojené s údržbou by mi šly do nákladů?! Nevím, jestli ho vůbec do podnikání mám vkládat, ale z důvodu, že potřebuji náklady, tak bych byl asi radši, pokud se to vůbec vylatí. Děkuji za každý názor. Pavel.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).