Hlavní navigace

DoPP - student na praxi

  • (neregistrovaný) 77.92.219.---

    16. 10. 2008 14:20

    Dobrý den,
    od září máme studenta střední školy na praxi. Rádi bychom mu měsíčně vypláceli nějakou odměnu na základě odpracovaných hodin. Je správným řešením dohoda o provedení práce? Stačí sepsat jednu dohodu a měsíčně mu vyplácet podle odpracovaných hodin nebo musíme uzavírat každný měsíc dohodu novou? Samozřejmě počítáme s tím, že doba výkonu práce nesmí přesáhnout dohromady 150 hodin. Od studenta máme potvrzení o studiu a podepíše nám prohlášení, tzn. že pokud odečteme slevy, tak nebude platit žádnou daň, také SP a ZP se z DoPP neplatí.

    Máme i smlouvu se střední školou, kde je uvedeno, že vyplatíme odměnu za produktivní práci prostřednictvím školy. Někde jsem se ovšem dočetla, že se odměna vyplácí podle §122 zákona 561/2004 Sb. přímo studentovi. Program mi umožní zadat studenta jako učně. Z hlediska SP, ZP a daně by se přepokládáme postupovalo jako v případě uzavření dohody o provedení práce. Je to lepší řešit tímto způsobem?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).