Hlavní navigace

OSVČ pracovat do Londýna

• (neregistrovaný) 84.42.164.---

12. 11. 2008 18:49

Zdravím všechny,
    jsem osvč (grafické a kresličské práce) a v nejbližších týdnech pravděpodobně odjedu pracovat do jedné Londýnské firmy.
    Na několik měsíců, maximálně rok, může se stát že i na dýl ale je to nepravděpodobné, pak plánuji návrat do ČR, přípedně práci v jiné zemi.
    V Londýně budu pravděpodobně jako zaměstnanec, nikoliv jako OSVČ v rámci poskytování přeshraničních služeb nebo jak to taky jde (jde to?)

Chci se zeptat co všechno budu muset tady doma zařídit.

Živnost. Zrušit rozhodně nechci, je nutné ji pozastavit? Opakuji, moje působní v UK může být 3, 6, 9 měsíců, ale možná i rok a déle - přesně nevím a vědět nebudu :(

Zdravotní pojišťovna (VZP) - tam se musím odhlásit, že ano?

Sociální zabezpečení - co tady??? Zajet tam, odhlásit?

Daně - nechám si na FÚ vystavit daňový domicil jokožto potvrzení že daně platím u nás, nevím jestli to tam v UK k něčemu bude ale nic tím nezkazím - nebo jo???

Všechno se ještě mírně komplikuje tím že jsem právě ukončil studium ( = teprve teď začínám platit zálohy na sociální pojištění, místo záloh na zdrávko vypočtených z loňských příjmů budu platit tu minimální zálohu atd)

nicméně ukončení studia a odjezd do zahraničí snad jde v mém případě chápat jako dvě těsně za sebou jdoucí, ale navzájem nesouvisející a nekomplikující se věci...

děkuji za všechny postřehy a rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).