Hlavní navigace

Výpověď nájmu - odstupné

• (neregistrovaný) 88.101.71.---

12. 11. 2008 21:30

Jsem ve složité životní situaci. Před dvěma lety koupil náš dům se třemi rodinami od města Pan nový majitel. Nechce se mi zde psát podrobnosti - byl by to román. Snažil se nás dost průhledným způsobem zbavit. Nevyšlo to (ale jedna rodina se raději odstěhovala).. Sám ani pořádně nevěděl, co koupil. Nakonec se mi i kvůli tomuto rozpadlo manželství. Nyní jsem v situaci, kdy jsem si našla nové bydlení. Majitel s námi stále nekomunikuje a o dům se nestará (padá nám to tu vše na hlavu, jak se říká). Nové bydlení jsem tajila, abych ho napínala, chtěla bych dostat z něho odstupné, které nám kdysi sliboval. Faktem je, že jsem tu bydlela 30 let a spousty věcí a zařízení, které bych mohla nadále užívat se musím zbavit. Stěhuji se ze 140 m2 do opravdu maličkého panelákového 2+1. Dozvěděla jsem se náhodou, že majitel chce navíc dům prodat, tak škoda každé minuty. Mám připravený dopis pro něho, ale nemám fakt na právníka a chtěla bych dostat alespoň nějaké odstupné (když tu nechám zapnuté topení na minimum přes zimu, nezamrzne mu voda, když jsem ještě budu moci jezdit a postupně si to vyklízet, budu vlastně dům hlídat - v okolí je moc Romů a někteří jsou fakt nenechaví). A fakt jsem na to sama jedna padesátiletá ženská. Další podrobnosti zde nechci rozvíjet. Jestli je tu nějaká fundovaná osoba, která by mi mohla pomoci a poradit, tak budu moc ráda, když se ozve a domluvíme se osobně (mejlíkem).

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).