Hlavní navigace

Pronájem a vyřazení nemovitosti

  • (neregistrovaný) 82.202.36.---

    2. 12. 2008 15:12

    Fyz.osoba (zároveň společník s.r.o.) pronajímá část rod.domu s.r.o.jako kancelář(tj.na své RČ). FO zdaňuje v §9 a uplatňuje 30% náklady, účtuje bez DPH.
    Dále má FO v obchodním majetku nemovitost, kterou pronajímá, tj. daní v §7, je plátcem DPH, tzn. z příjmů-nájmu odvádí ZP a SP. Může FO nemovitost vyřadit z podnikání (z §7), zařadit jí do §9, být dále plácem DPH v§9? Znamená to, že by z příjmu neodváděl ZP a SP? a zároveň vést účetnictví a uplatňovat skutečné výdaje? Příjem §9 by se tedy skládal ze dvou částí, z pronájmu rod. domu s paušálními výdaji a pronájmu nemovitosti se skutečnými výdaji?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).