Hlavní navigace

Nástup do práce z mateřské dovolené

• (neregistrovaný) 81.201.48.---

15. 12. 2008 10:01

Dobrý den, prosím o Váš názor. Jsem na mateřské dovolené- rodičovský příspěvek druhý rok. Měla bych od ledna nastoupit do práce na kratší pracovní úvazek . Jakou formu pracovně právního vztahu mám zvolit- a) kratší pracovní poměr- původní smlouva Dohoda o změně Prac. sml. na nižší úvazek ) nebo za b) nový, další pracovní poměr s kratším úvazkem ( bylo by to jinou činnost, než hlavní) , c) dohoda o pracovní činnosti. Dle sociálky je pro mě výhodnější další pracovní úvazek, já ale nevím v čem spočítá ta výhoda, jak to ovlivní moji případnou prac. neschopnost , nebo další těhotenství. Nemocenské se vypočítává z vyměřovacího základu z příjmů za rozhodné období, při PPM DVZ by teď neměl být nižší, než původní DVZ. Napadá mě, že výhodnější by bylo, pokud bych měla teď, v dalším pracovním poměru vyšší příjem , tak by se u PN rozhodné období nepočítalo rok zpět, kde bych mohla mít třeba nižší příjmy za čerpanou dovolenou po PPM , ale já poslední příjem mám 5/07, to by se už do rozhodného období nepočítalo. Děkuji za případnou odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).