Hlavní navigace

Pronájem části RD

  • (neregistrovaný) 89.102.120.---

    15. 12. 2008 21:44

    Před 4 lety jsem koupila RD, ve kterém bydlím a od září jsem začala pronajímat 2 pokoje. Může mi prosím někdo potvrdit, že mé informace ve věci zdanění jsou správné?
    1) počátek pronájmu nikde nehlásím, pouze podám daň. přiznání na konci roku
    2)toto bude příjem dle §9
    3)nákladem bude kupní cena RD-jen nevím z kolika procent, když pronajímám jen část RD ( příp 30% paušál)
    4) nájemní smlouva může být ústní, když platby na účet přichází pod označením nájem
    Děkuji za všechny zkušenosti, případně nějaké další rady, na které jsem zapomněla.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).