Hlavní navigace

Zájezd podle zákona č.159 / 1999 Sb.

• (neregistrovaný) 82.208.1.---

13. 4. 2011 9:47

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud zprostředkuji proklienta níže uvedený program, jedná se o zájezd podle zákona č.159/1999 Sb.?

• pondělí - transfer z letiště do hotelu ( ca. 1h. )

•    
    • úterý - lístky do divadla + transfer z hotelu do divadla  zpět. ( ca. 2h. )

•    
    • čtvrtek - výlet do Kutné Hory ( tedy zajistím průvodce a dopravu ca. 6h. )

•    
    • pátek – transfer z hotelu na letiště. ( ca. 1h. )

Ubytování nezprostředkuji, stravování také ne. Já osobně bych tuto, i když kombinaci vícero služeb, za zájezd nepovažovala, protože:

• transfer nekombinuji s ubytováním

•    
    • u výletu nebo u lístků do divadla sice kombinuji dopravu s průvodcem nebo divadlem ale tato kombinace nepřesáhne nikdy 24 h.

•    
    • klient mi sice zaplatí celkovou zálohu ale zbytek doplatí jednotlivým dodavatelům. Účtenky budou tedy vystaveny sice jednomu klientovi ale vícero subjekty. Já vystavím doklad na zálohu a ostatní dodavatelé nadoplatky.

•    
    • klienta budu předem informovat, že se z mé strany jedná jen o zprostředkování služby. Na voucherech bude mít klient i kontakty na jednotlivé dodavatele.

Je má úvaha, že se v tomto případě, z výše uvedených důvodů, o zájezd nejedná, správná? Předem děkuji za odpověď.
    Jana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).