Hlavní navigace

Účet EUR nesouhlasí pohyb?

• (neregistrovaný) 85.132.159.---

3. 3. 2009 22:14

Tak tu už blbnu :-( celý den pročítám ,hledám, pátrám...a stejně nevím nic . FO vede DE,plátce DPH.
    1 ) v průběhu roku používá denní kurz ČNB (vystavování faktur,drobné nákupy) . Při úhradě FV nebo FP také denní kurz data zaplacení.To snad mám všechno špatně? Jestli jooo,tak te prsk!
    2) bankovní účet vedený v EUR k 31.12.08 přepočíst zůstatek x vyhlášený kurz 25,05 Kč? to by mi pak vyšel rozdíl cca -29.000 Kč.nebo nepřepočítávat (já myslím že ne,ale zase při skutečném zůstatku na účtu 498,83 EUR mám v evidenci vedený v Kč zůstatek :40.272,59)
    3)k platbám na EUR účet nám chodí avíza, kde je oznámeno kolik EUR pripisují a zároveň uveden poplatek bance .na měsíčním výpise ale ne.tam jsou do kreditu připsané částky po odečtení jejich poplatku.Já teda nehleděla na avíza a evidovala to,co nám tam skutečně prošlo v obratu účtu.pak přez ID teda rozdíyl na FV vydané aby neleželi v pohledávkách,když vlastně byly zaplacené.To mám taky celý špatně?

Velice všem děkuji za odpověd,nápovědu,nakopnutí.hloubám nad tím už od včera a čím dál víc se do toho zamotávám.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).