Hlavní navigace

Úplatný převod podílu na s.r.o.

  • (neregistrovaný) 83.208.170.---

    18. 3. 2009 9:36

    Dobrý den,

    mohu Vás poprosit zda je můj postup správný?
    Společník úplatně převádí svůj obchodní podíl na s.r.o. (starý 1 rok) na zbývající společníky. Za tento převod dostane svůj podíl na základním kapitálu ve výši 56.000 Kč. Tuto částku tedy musí zdanit ve svém přiznání za r. 2008 v příloze č. 2, ostatní příjmy §10, písm. c. Jako výdaj zde bude uveden jeho vklad do ZK ve výši 50% z jeho podílu, tj. z částky 56.000, který tedy činí výši 28.000 Kč. Takže ke zdanění bude částka 28.000 Kč.
    Jako příloha k DPFO budou sloužit kopie smluv o převodu podílu s jednotlivými účastníky.
    A ještě jeden dotaz, uvádí se někam do DPFO, pokud se prodává podíl na s.r.o. starší 5 let. Ten je od daně osvobozený, ale nevím zda to tam také nechtějí někam uvést.
    Děkuji a přeji hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).