Hlavní navigace

Úroky z půjčky-zapomenuty-spoj.osoby

  • (neregistrovaný) 213.226.255.---

    19. 3. 2009 8:36

    Dobrý den,
    koncem roku 2006 poskytli společníci - jedna s.r.o. (tj. A) a jedna FO "své" společnosti s r. o. (tj. B) půjčku. Pro FO jsme úroky nepočítali a pro s.r.o. A ano, aby FÚ zpětně nedoměřil výnos této spol. Teď jsem bohužel zjistila, že jsme úroky z půjčky nedali do nákladů společnosti B. Úroky ještě nebyly zaplaceny, můžu je tam dát teď nebo až dnem zaplacením? Pak jsem se tu dočetla, že je třeba dát pozor na uznatelnost dle § 25w, ale moc tomu nerozumím. Dlužník - spol. B např. měla bohužel v roce 2006 díky těm půjčkám záporný vlastní kapitál, znamená to, že ty úroky by byly stejně daň. neuznatelné nebo mám spočítat jaký by byl vlastní kapitál bez těch půjček a vynásobit ho 4 a z této částky uznat a víc už nic?
    Předem moc děkuji.
    El

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).