Hlavní navigace

Tech.zhodn. u bytu-příjem dle §9

  • (neregistrovaný) 82.114.203.---

    25. 3. 2009 8:40

    Dobrý den,
    před 2 dny jsem reagovala na diskusi k výše uvedenému tématu, ale nikdo se mi neozval, tak zkouším znovu.
    Pronájem bytu v os.vlast. je zdaňován dle §9, jsou uplatňovány odpisy. V r.2008 došlo k rekonstrukci domu (zateplení, oprava střechy, výměna oken za plastová, výměna výtahu). Toto bylo zaplaceno poměrnou částí na 1 byt ve 3 splátkách (po 96.tis.) Byty, které nejsou v os.vlastn. to mají rozpočítané do nájmu. Je to možné považovat za technické zhodnocení a o hodnotu 288.tis. zvýšit cenu pro odepisování? Narazila jsem totiž v zák.o daních z příjmu na §29 odst.9 písm. c - kde se píše, že vstupní cena hm.majetku se nemění jsou-li v budově vymezeny byty jako jednotky dle zvlášt. práv. předpisu (tj. zák. č.72/1994 Sb. o vlastnických vztazích k bytům). V pův. družst. domě jsou všechny byty snad jednotky, ne? Nevím jak si to vyložit, neboť názory na které jsem tady narazila nic takového neřeší - vždy jen polemizují o tom co je techn.zhodn. a co oprava a to i u § 9.
    Díky všem za odpovědi, dost to spěchá, termín podání přiznání se neúprosně blíží.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).