Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Mýtus o starobním důchodu: Má vysokoškolský titul vliv na výši penze?
Jak uplatnit slevu na pojistném v novém hlášení? Sociálka nabízí návod
Rodinný byznys, který chce „normální“ lidi naučit žít déle a zdravěji
Přijdou vám některé stávající daně bizarní? V minulosti se danily krby, okna i vousy
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
Přiznání i přehledy OSVČ musíte podat elektronicky, nově se to týká i „zdravotka“
25. 3. 2009 12:22
Dobrý den, podala jsem daňové přiznání za rok 2008. Bohužel jsem zapoměla uvést příjmy a výdaje spojené s pronájmem nové provozovny, kterou jsem měnila v průběhu roku. Pronájem platím čtyřikrát za rok a ještě se dělím s kolegyní o náklady, takže mi vzniknou výdaje a příjmy. Tyto výdaje jsou větší než příjmy, takže by moje daňové přiznání padlo do ztráty za rok 2008. Je možné nechat daňové přiznání tak jak je ? Nebo musím podat dodatečné daňové přiznání ? Předem děkuji za odpověď.
Ještě mám druhou otázku, když vystavím účtenku za část pronájmu na kolegyni je to pro ni daňově uznatelný výdaj ? Mám to s ní podložené smluvně a ještě každé čtvrtletí vystavuji příjmový doklad.