Hlavní navigace

Auto - uplatnění paušálu

• (neregistrovaný) 83.240.58.---

25. 8. 2009 21:32

Dobrý den,

letos jsem si koupila nový vůz, který používám převážně k podnikání, ovšem nezahrnula jsem jej do majetku firmy (vedu knihu jízd a uplatňuji si náhrady dle zákona) - vedu DE.

Podle toho, co jsem si přečetla o novém paušálním výdaji na dopravu jsem vyrozumněla následující:

- budu jej moci uplatnit i na soukromé vozidlo (nezahrnuté v majetku firmy), které používám k podnikání

- jelikož auto používám i k soukromým účelům, bude "můj paušál" činit 4 tis. Kč (nehledě na to, jaká je proporce mezi soukromými a služebními cestami??)

- nemohu si nárokovat výdaje spojené s pojištěním auta a opravami, pokud se jedná o soukromé vozidlo

- je pro mě tedy výrazně výhodnější vozidlo zahrnout do majetku firmy, jelikož si budu moci nárokovat: A. paušální výdaje na dopravu, B. odpisy, C. část nákladů na opravu a pojištění auta, D. odečíst DPH na vstupu při nákupu auta (pokud jsem plátce DPH). Protože pokud auto zůstane v mém soukromém majetku, mohu si z výše uvedeného nárokovat pouze A. paušální výdaje

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký večer všem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).