Hlavní navigace

Odpovědnost zaměstnance

• (neregistrovaný) 82.99.161.---

14. 9. 2009 8:36

Máme u nás zaveden násl. systém - technik,který realizuje zakázku objednává, nakupuje a fasuje materiál ze skladu. Tento zaměstnanec má na sebe vytvořený tzv. sklad zakázky a tento materiál se mu na tento sklad účtuje. Během realizace zakázky, pokud vystaví daňovou fakturu na investora nebo subdodavatele se mu tento materiál na základě jeho soupisu, který musí podepsat ze skladu odepíše. Ale ještě před tím tento zaměstnance podepíše objednávku na materiál, výdejku pokud je materiál ze skladu, schválí fakturu na objednaný materiál, schválí platbu za tento materiál.
    Můj nadřízený mi tvrdí, že pokud nebude mít podepsanpu příjemku na sklad tak podpisy, které jsem uvedla výše pro případ zpronevěry ze strany zaměstnance pro případný soudní spor nemají vůbec cenu a firma soud se zaměstancem prohraje. Máte s tímto někdo nějakou zkušenost?
    Dohaduji se s ním, že má na všech dokladech podpisy-schválení, objednávky, dod. listy pod. a že tím pádem za to nese odpovědnost a nemůžeme se shodnout. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).