Hlavní navigace

Odstoupení od smlouvy-převáděcí akce

 • (neregistrovaný) 88.146.208.---

  29. 9. 2009 11:25

  Dobrý den, prosím o ujištění, že má úvaha je správná - babička přes všechny dlouhodobé informace v médií atd. uzavřela na předváděcí akci kupní smlouvu na nabízené zboží.

  Obsahuje všechno to na co si dát pozor a nepodepisovat :-(

  tj. přesto že byla uzavřena mimo prostory obvyklé k podnikání, má tam podepsáno, že zboží bylo předáno a kupní smlouva sjednána při návštěvě prodávajcího výslovně sjednané kupujícím - což vylučuje možnost odstoupení od kupní smlouvy dle par. 57 obč. zákoníku do 14 dní.
  Zároveň, že si řádně smlouvu přečetla a že rozumí obsahu a neuzavírá ji v tísni a za nápadně nevýhodných podmínek... a ještě co bych vypíchla jako poslední, že se strany dohodly, že veškeré spory budou rozhodovány s vyloučením pravomoci obecných soudů v rozhodčím řízení a bude je rozhodovat rozhodce jedné nejmenované a.s. ze seznamu rozhodců vedeným touto společností.
  ** je správný můj názor, že se stím nedá nic dělat i přesto, že ve skutečnosti byla kupní smlouva uzavřena mimo tyto prostory (ale podepsala, že byla uzavřena na návštěvě) a že byla informována, že při uzavření smlouvy na splátky je cena bez navýšení a nic nepřeplatí a ve skutečnosti jsou roční náklady úvěru přes 40%....
  pokud by chtěla dokázat tyto skutečnosti, že jsou v rozporu - rozhodoval by to stejně někdo dosazený z té akciové společnosti....
  MÁ NĚKDO STEJNÉ ZKUŠENOSTI? Děkuji Bára

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).