Hlavní navigace

Uznatelný dar pro sdružení řidiců

 • (neregistrovaný) 88.208.110.---

  12. 10. 2009 18:53

  Vazeni mam dotaz, mame obcanske sdruzeni ridicu a at ctu zakon jak chci nejsem si jisty, zda nam muze nekdo dat dar, ktery si bude moci odecist z dani. Hlavnim cilem je ochrana práv ridicu.

  Citace :
  Od základu daně lze odečíst hodnotu darů poskytnutých obcím, krajům, organizačním složkám státu, 30b) právnickým osobám, jakož i právnickým osobám, které jsou pořadateli veřejných sbírek podle zvláštního zákona, 14e) a to se sídlem na území České republiky nebo členského státu Evropské unie, Norska nebo Islandu na financování vědy a vzdělání, výzkumných a vývojových účelů, kultury, školství, na policii 15a), na požární ochranu, na podporu a ochranu mládeže, na ochranu zvířat a jejich zdraví, na účely sociální, zdravotnické a ekologické, humanitární, charitativní, náboženské pro registrované církve a náboženské společnosti, tělovýchovné a sportovní, a politickým stranám a politickým hnutím na jejich činnost.

  Sdruzeni je sice pravnicka osoba, ale nejsem si jisty, jak poznam, ze splnujeme ty podminky napr. vzdelavani, kulturu, skolstvi, socialni úcely apd. Podle ceho se da poznat, zda bude dar mozny odecist z dani u darce?

  Dekuji predem.
  Klidne vyuziju i odkazy na dane tema na netu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).