Hlavní navigace

Dotaz dohoda-sklad

• (neregistrovaný) 90.176.139.---

15. 1. 2010 9:23

Prosím mám dotaz, ale odpověď ve starších příspěvcích jsem nenašla, tak promiňte...Já a další kolega máme na starosti sklad materiálu. Převážnou část prac.doby jsem ve skladě já, kolega se v něm pohybuje sporadicky. Klíče od skladu mám jen já a kolega. Vedoucí ani nikdo jiný mimo prac.dobu nemá do skladu přístup.Zaměstnavatel provedl v mé přitomnosti inventuru a chce se mnou a mým kolegou sepsat dohodu o společné odpovědnosti za škodu. Teď si tady pročítám zákoník práce a v něm se říká, že se bude vycházet z průměrných výdělků. A co ten vedoucí, který nemá do skladu žádný přístup? Píše se, že podíl náhrady nesmí přesáhnout částku rovnající se průměrnému výdělku? To znamená, že když škoda bude 300000 a já mám 19000, kolega skoro stejně ,tak ten zbytek nebude hradit nikdo? A manko zacáluje vedoucí do výše jeho dvojnásobku i když do skladu nemá přístup a jeho dvojnásobek by stejně nestačil na úhradu škody? Tomu nějak nerozumím, ale jestli je to tak , tak se nebudu velikého manka bát. Děkuji předem za vysvětlení

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).